menuordersearch
shafachi.com

عسل تُرد، نامی نوآورانه برای عسل رُس بسته (کریستالیزه)

۱۴۰۱/۱۰/۲۵ یکشنبه
(0)
(0)
عسل تُرد، نامی نوآورانه برای عسل رُس بسته (کریستالیزه)
عسل تُرد، نامی نوآورانه برای عسل رُس بسته (کریستالیزه)

عسل تُرد، نامی نوآورانه برای عسل رُس بسته (کریستالیزه)

 

عسل طبیعی دیر یا زود شکرک می‌زند و این یک ابهام و تردید همیشگی در مورد کیفیت عسل طبیعی در بین مصرف کنندگان است. اما شاید با تغییر و اصلاح روش معرفی محصولات، بتوان به مشتریان کمک نمود تا ذهنیت خود را تغییر دهند و محصولات را با دیدگاه دیگری ارزیابی کنند.

 

بنابراین تغییر نام عسل رُس بسته یا همان شکرک زده خودمان که ذهنیت بسیار منفی با خود همراه دارد و در منابع انگلیسی تحت عنوان عسل کریستالیزه نام می‌برند، باعث می‌شود که راحت تر این نوع عسل را بخریم و نگران نامرغوب بودن یا پایین بودن کیفیت آن نباشیم.

 

فهرست مطالب:
•    عسل رُس بسته بسیار دست کم گرفته شده است
•    نحوه ی فروش عسل رُس بسته
•    عسل ترد تاریخ مصرفش نگذشته
•  توجه به عسل با نگاهی جدید

 

اخیراً یک زنبوردار باهوش بریتانیایی به نام امیلی در حال خرید از فروشگاه (Marks & Spencer) M&S بود که کاملا اتفاقی با یک تابلو عسل تُرد روبرو شد. امیلی که مجذوب این ایده شده بود، بلافاصله عکسی گرفت و برای دوستش فرستاد. این فروشگاه در سال 1884 تأسیس شده و یک فروشگاه محبوب، سطح بالا و با شهرت عالی برای کیفیت و خدمات است. آنها داری استعداد قوی در نوآوری هستند که موجب شده به یک ابرقدرت در دنیای خرده فروشی تبدیل شوند. به نظر می‌رسد ایده ی تغییر نام عسل رُس بسته یا همان شکرک زده به عسل تُرد یک فکر بکر است. باید اعتراف کنیم که اهمیت و جایگاه عسل رُس بسته بسیار دست کم گرفته شده یا حتی فراموش شده است.

 

 عسل رُس بسته یکی از آن محصولات پر چالش در زمینه ی بازاریابی است. بسیاری از اروپایی‌ها ویژگی های متمایز آن را دوست دارند: نان تُست گرم از بین نمی‌رود و بدون دردسر در چای داغ حل می‌شود. با این حال آمریکایی ها عسل مایع خود را دوست دارند، حتی اگر به معنای گرم کردن دوره ای آن برای رُس گیری و باز کردن رُس و شکرک آن باشد. آنها تلاش می‌کنند تا آن را همیشه به همان حالت مایع حفظ کنند. اما گرم شدن بیش از حد می‌تواند طعم و خواص ضد عفونی کننده گی عسل را تغییر دهد، بنابراین قطعاً طرز فکر یک متخصص استفاده از عسل رُس بسته و بدون حرارت دادن است. در هر حال عسل رُس بسته یا تُرد بدون مشکلی خاص و به راحتی در چای داغ حل می‌شود.

 

نحوه فروش عسل کریستالیزه
برچسب عسل تُرد، نوع گل و منطقه ای که زنبورعسل شهد را جمع آوری کرده نشان می‌دهد. هیچ فریبکاریی در کار نیست. این برچسب منشا گل عسل و بافت آن را توضیح می‌دهد.


عسل کریستالیزه اغلب به دو روش مختلف عرضه می‌شود. غالبا آن را «به حالت کِرمی» در می‌آورند. این روش فرآیندی از تبلور کنترل‌شده است که اندازه ی بلورهای را کوچک و یکنواخت نگه می‌دارد. محصول به دست آمده صاف و قابل پخش است. اگر حالت خامه ای یا کِرمی نشده باشد، عسل بدون نگرانی برچسب "عسل" می‌خورد.

 

زمانی که عسل رُس بسته است، ما اغلب یک برچسب مکمل را می‌بینیم که توضیح می‌دهد تبلور فرآیندی عادی است و می‌توان با گرم کردن شیشه در ظرف آب داغ آن را مجددا مایع کرد.

 

نکته: عسل رُس بسته یا ترد تاریخ مصرفش نگذشته است.

بسیاری از مردم تمام تلاش خود را می‌کنند تا از خرید یا مصرف عسل رُس بسته اجتناب کنند، به گونه ای که گویی بهترین زمان مصرف آن گذشته است. اما این بدیهی است که درست نیست. سرعت تبلور و کریستاله شدن عسل به نوع قندها و اجزای تشکیل دهنده ی آن بستگی دارد، اما مهم¬ترین عامل منبع شهد است. تبلور نشان دهنده¬ی کهنگی یا خراب بودن عسل نیست. زیرا برخی از عسل ها حتی قبل از برداشت شروع به کریستاله شدن می‌کنند.

 

تغییر نام عسل رُس بسته (کریستالیزه شده) به عنوان عسل تُرد، تغییری اساسی در بازاریابی عسل رُس بسته که اغلب نادیده گرفته می‌شود ایجاد می‌کند و باعث می‌شود مجددا مورد توجه قرار گیرد. در چنین شرایطی به جای پنهان کردن محتوای ظرف، برچسب دقیقاً به شما می‌گوید که چه چیزی داخل آن است. در ظرف عسلی است که هنگام خوردن، برش می‌خورد و تکه تکه می‌شود.

 

دیدن عسل در این نگاه جدید و ایده ی تغییر نام تجاری آن بسیار جذاب است. زیرا به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند دریابند که عسل رُس بسته یا کریستالیزه مشکلی ندارد. کریستالیزاسیون به سادگی یک فرآیند طبیعی است که در آن مولکول های قند، خود را به شکل کریستال های مرتب و منظم در می‌آورند و درست مانند نبات متبلور می‌شوند.

 

گاهی اوقات نگاه متفاوت به مسائل کمک می‌کند تا پذیرش واقعیت راحت تر و بدون ابهام و شک صورت گیرد. همانطور که ما یخ را به عنوان شکلی از آب می‌پذیریم، عسل کریستالی را نیز باید به عنوان شکل دیگری از عسل بپذیریم.


منبع:
https://www.honeybeesuite.com

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر